Bedelli Askerlik

Profesyonel Askerlik İçin Bedelli Harekatı
Bedelli Askerliğe Neler Götüreceğim?
Bedelli Askerlik Google News

Bedelli Askerliğe Neler Götüreceğim? Ülkemizde yüz binlerce genç tarafından dört gözle beklenmekte olan Bedelli Askerlik Yasası 2018 itibariyle kabul edilmiştir. 1 Ocak 1994 tarihinden önce doğmuş olan bütün vatandaşlar bedelli askerlik yasasından faydalanabilecekler. Bedelli askerlik yapabilmenin ilk şartı bedelli askerlik başvurusu yapabilmek için 37 bin 70 lira ödemeleri olarak belirtilmiştir. 21 gün sürecek olan temel askerlik eğitimi için başvuranların sayısı 650 bini geçmiştir. Başvuru tarihinin bitimi ile birlikte celp tarihleri yavaş yavaş belli olmaya başlamış ve bununla birlikte yoğun bir şekilde askere gidecekler için askeri malzemelerin alımı ve genel hazırlıkları başlamıştır.

Bedelli Askerlik Malzemeleri Nelerdir?

21 gün sürecek olsa da herkes evlerinden ayrılacak ve askeri eğitim alacaktır. Bu yüzden askere gidenler birçok malzemeye ihtiyaç duyacaktır. Devlet ihtiyaç duyulan malzemelerin bir kısmını kendi karşılamaktadır ancak tabii ki bu askerlik süresince yeterli gelmemektedir. Askerlik süresince devletin karşılayacağı malzemeler şunlardır;

  • Kamuflaj
  • Bot
  • Palaska
  • 3 tane olmak koşuluyla iç çamaşırı atlet ve çorap
  • Künye
  • Tıraş malzemeleri ve bazı bireysel temizlik malzemeleri

Yukarıda listelemiş olduğumuz maddeler bedelli askerlerin, gerekse acemi ve erbaşların askerlik süresi boyunca ihtiyaç duyacağı malzemelerden bir Hayli azdır. Özellikle iç çamaşırı, çorap ve havlu gibi malzemeleri, askere gidenlerin yanında fazladan bulunması gerekmektedir. Bundan başka olarak bireysel temizlik için yanlarında fazladan götürülmesi gereken malzemeler de bulunmaktadır.

Askeri Malzemeler Nereden Alınır?

Askere gidecek olanlar genellikle orada ne ile karşılaşacağını bilmedikleri için akıllarında birçok soru işareti barındırmaktadırlar. Bu soru işaretlerini gidermek için gerek yakın çevrelerine gerek internete gerekse askerlik malzemeleri satan esnaflara askerde neye ihtiyaçları olacakları ile ilgili birçok soru sormaktadırlar.

Yakın çevrelerinde bilen bilmeyen bir sürü insan büyük bir bilgi kirliliği içerisinde farklı farklı şeyler söylemekte, internette konu hakkında en ufak bir fikri olmayan bir sürü kişi farklı farklı bir sürü bilgi paylaşmakta ve kimi aç gözlü esnaf da daha fazla kar yapmak amacıyla fazladan gereksiz mal satmak amacıyla ihtiyaç sahiplerini yanlış bilgilendirmektedir.

Biz de askerlikrehberi.com olarak en iyi hizmeti vermek amacıyla tecrübeli bir ekip bulup tam olarak nelerin gerekli olup olmadığını öğrendik ve asker seti alacak asker adayları için birkaç paket hazırladık. Öncelikle hazırladığımız setleri yazlık asker seti ve kışlık asker seti olmak üzere iki bölüme ayırdık bu iki seti de kendi içinde üç gruba ayırdık bunlar. Silver asker seti, Gold asker seti ve Platinum asker seti olmak üzere, ihtiyaç ve bütçeler göz önünde bulundurularak ürün haline getirildi. Öncelikle tüm setlerimiz askerlik süresi boyunca tüm ihtiyaçlarınızı giderecek şekilde tasarlanmıştır.

Bedelli Askerliğe Neler Götüreceğim?
Bedelli Askerliğe Neler Götüreceğim?

Silver asker seti diğerlerine göre daha ekonomik, Gold asker seti orta düzey ve Platinum asker seti de daha yüksek ekonomik imkanlara sahip olanlar için hazırlanmıştır. 3 asker seti de tüm ihtiyaçlarımızı karşılamak üzere özenle ve araştırılarak hazırlanmıştır. Günlük stres ve yorgunluğun içinde bir de kafanızı bu tarz konularla karıştırarak hem yorulmamak hem de strese girmemek için hemen askeri.com adresimize girerek hazırlıklarınızı hızlandırabilirsiniz. Sadece tek bir tık ile yerinizden bile hareket etmeden kapınıza kadar gelecek olan askerlik setleri sizler için hazırlamış bulunmaktadır.

Şu an askerde olan ve askere gidecek olan her birinize ayrı ayrı hayırlı teskereler diliyoruz.Bedelli Askerlik Grubumuza katılmayın unutmayın! Bedelli Askerlik Facebook Grubu

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.