Bedelli Askerlik

Profesyonel Askerlik İçin Bedelli Harekatı
Bedelli Askerlik Sevk Tarihleri 2023
Bedelli Askerlik Google News

Bedelli Askerlik Sevk Tarihleri 2023 Merakla beklenen bedelli askerlik sevk tarihleri ne zaman olacak? Bedelli askerlik yerleri belirlendi mi? Askerlik ile ilgili merak edilen konuların başında bedelli askerlik sevk tarihleri 2023 geliyor. Askerlik yerleri ile ilgili tüm bilgilere e-devlet sistemi üzerinden ulaşılabilecek. Şubat ayında kesinleşecek olan bedelli askerlik yerleri ve sevk tarihleri hakkında detaylar yazımızın devamında olacak…

 

Sevk Belgesi Alınma Tarihi

Sevk tarihlerini 2023 yılı için yukarıdaki paragrafta belirttik. Bu tarihlerden onar gün önce de sevk belgesi alınacak. Bu belge askerlik şubelerinden alınabilir ya da e-devlet şifrenizle de alabilirsiniz. Bedelli askerlik başvurusu her yıl nasıl yapılıyor? Askerliğini bedel karşılığında yapmak isteyenler başvurularını e-devlet üzerinden veya askerlik şubelerine giderek yapabiliyor.  E-devlet portalına giriş yaptıktan sonra arama alanına kurumlar yazılır ardından Milli Savunma Bakanlığı alanında askerlik hizmet işlemleri menüsüne girilerek başvuru sayfasına gidilebilir.

Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar 2023

 

Her sene ödemenin yapılacağı gün geçerli olmak üzere memur aylık katsayısı ile 240 bin gösterge rakamının çarpılması sonucu elde edilen tutar kadar ödeme yapılıyor. Bu tespit her yıl ocak ve temmuz aylarında yeniden hesaplanarak yapılıyor.  Bedelli askerlik ücreti taksitlendirme seçenekleri ile de ödenebiliyor.  Ziraat bankası bedelli askerlik yapmak isteyenler için kredi verebiliyor. Bedelli askerlik yapacaklar, normal şartlarda ödemeyi Halk Bank Ziraat Bankası Vakıf Bank ve katılım bankalarına ödeyebiliyor. Ödeme ispatı olan dekont alındıktan sonra askerlik şubesine gitmek gerekiyor. Ödeme yapmak için T.C Kimlik numarası yeterli oluyor.

Bedelli Askerlik Parasını Yatıranlar Askere Gitmezse Ne Olacak?

Böyle bir durumda bu kişiler kapsam dışına çıkacaklar. Birkaç gün birliğe geç katılanlar da geç kaldıkları gün sayısınca geç terhis edilecekler.  1990’lı yıllarda 18 ay olarak yapılan askerlik daha sonra 5 aya ve akabinde 12 aya düşürülmüştü. Günümüzde askerlik sadece 6 ay yapılmaktadır. Bedelli askerlik yapacaklar için bu süre yol hakkı ile beraber 30 gündür; yol hakkı 4 gün olarak sayılıyor. Yeni değişikliklerle beraber Milli Savunma Bakanlığının belirlediği yerlerde görev yapan doktorların askerliğini yapmış sayılacağı da belirtiliyor.

Bedelli Askerlik Sevk Tarihleri 2023

Bedelli Askerlik Sevk Tarihleri 2023
Bedelli Askerlik Sevk Tarihleri 2023

Merakla beklenen bedelli askerlik tarihleri 2023 yılına girdiğimiz şu günlerde, bedelli askerlik yapacakların en çok merak ettiği konuların başında geliyor. E-devlet sistemi üzerinden 18 Ocak tarihinde açıklanacak olan yer ve sınıflandırma sonuçları belirlenmiş olacak. Bu tarihlerde askerlik yapmak isteyenler başvurularını 2022 yılında yapmışlardı. Bedelli askerlik yapacak olanlar 1 ay süre ile silah altına alınacaklar ve temel askerlik eğitimi 30 günde tamamlanmış olacak. Merak edilen konu 2023 bedelli askerlik sevk tarihleri veya askerlik  yapacakların sevk tarihleridir. 2 şubat 2 mart, 6 nisan, 4 mayıs, 31 mayıs, 6 temmuz, 10 ağustos, 7 eylül, 5 ekim, 9 kasım ve 7 aralıkta sevkler yapılacak.Bedelli Askerlik Grubumuza katılmayın unutmayın! Bedelli Askerlik Facebook Grubu

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.