Bedelli Askerlik

Profesyonel Askerlik İçin Bedelli Harekatı
Bedelli Askerlik Başvurusu Vekalet ile Yapılır Mı?
Bedelli Askerlik Google News

Bedelli Askerlik Başvurusu Vekalet ile Yapılır Mı? Bedelli askerlikle yakından ilgilenen ve yararlanmak isteyenlerin kafalarında ki sorular bitmek bilmiyor. Haklı olarak böyle bir şansın tekrar gelmeyeceği bilincinde olanların soruları bitmek tükenmek bilmiyor. Nedeni ise çok basit; tamamen yasalarla belirlenmiş olan bedelli askerlik hizmeti son olabilir. Yani bir daha ki sene yasanın çıkıp çıkmayacağı belli olmadığı için bu şansı kaybetmek istemiyorlar.

Bedelli Askerlik Başvurusu Vekalet ile Yapılır Mı?

Bedelli askerliğe başvuru yapmak isteyenlerin akıllarına takılabilecek bir soru ise şu şekildedir; Bedelli askerliğe başvuru vekalet usulüyle yapılabilir mi? Gayet mantıklı ve gündemin bedelli askerlikle meşgul olduğu bu günlerde sorulabilecek bir sorudur. Bedelli askerliğe başvurunun, bankaya yatırılan ücrettin dekontu ile askerlik şubesine gidilerek yapıldığını biliyoruz. Yurt dışında yaşayanların ise konsolosluklar aracılığı ile bu işlemi gerçekleştirebileceklerini söylemiştik. Posta yoluyla bile yapılamayan başvurunun kanaatine, yurt dışında olanların konsolosluklara başvuru yapmalarından anlayabiliriz.

Bedelli Askerlik Başvurusu Vekalet İle Yapılır Mı?
Bedelli Askerlik Başvurusu Vekalet İle Yapılır Mı?

Vekalet yoluyla başvuru yapılabilseydi, kimse konsolosluklarda uğraşmazdı. Yani sonuç olarak bu soruya net bir şekilde, posta veya vekalet yoluyla bedelli askerliğe başvuru yapılmaz diyebiliriz. Çünkü yasalar çerçevesinde böyle bir seçenek sunulmuyor. Bireyin direk olarak kendisi dekontlarla birlikte ilgili alanlara başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Resmi işlemlerin çoğunda vekalet usulü işlem yapmak mümkünken, bedelli askerlikte böyle bir şey söz konusu değildir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar işlerimizi erteleyip, ömürde belki de bir kere gelecek bu şansı kaybetmemeye özen gösterelim. İşimizi şansa bırakmayıp, alternatif yollar yerine direk başvuruda bulunalım.Bedelli Askerlik Grubumuza katılmayın unutmayın! Bedelli Askerlik Facebook Grubu

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.