Bedelli Askerlik

Profesyonel Askerlik İçin Bedelli Harekatı
Askerde Dövme Sorun Olur Mu?
Bedelli Askerlik Google News

Askerde Dövme Sorun Olur Mu? Günümüz gençleri askerlik çağına gelmeden vücutlarının herhangi bir yerine dövme işlemi yaptırmaktalar. Askerlik çağı gelip çattığında ise Askerde dövme sorun olur mu düşüncesi merak ve endişe konusu haline geliyor. Dövme, özellikle de son dönemlerde birçok kişi tarafından yaptırılan bir işlemdir. Ama neyse ki dövmelerden dolayı askerlik işlemlerinde sorun yaşamazlar. Askerlik görevi yerlerinize silmeden de gidilebilir. Vücudunuzda dövme bulunuyorsa, askerlik bakımından herhangi bir sorun olmayacaktır.

Askerde Dövme Sorun Olur Mu? Dövme Silinir Mi?

Askerlik görevini yerine getirmek için askere giden son zamanlarda birçok gencin uyguladığı dövme Askerde dövme sorun olur mu sorusu kafaları karıştırdı. Askerde dövme sildirme söz konusu daha değildir. Geçmiş yıllarda askerlik çağı geldiğinde bu durum ciddi problem oluyordur ve dövme silinmesi zorunlu tutuluyordu.

Askerde Dövme Sorun Olur Mu?
Askerde Dövme Sorun Olur Mu?

Eski dönemlerde çok daha titiz davranılan birçok kişi dövmesini sildirmek zorunda kalıyordu. Ama günümüz şartları ele alındığında böyle bir durum herhangi bir sorun yaşatmayacaktır. Ama her kafadan farklı bir ses çıkacaktır muhakkak. Dövmenin askerde zararlı olduğunu söyleyen, yasak olduğunu belirten kişilerde olacaktır. Böyle bir durum karşısında inanmayan taraf olun ki bu sizin için daha iyi olacaktır. Yani vücudunuzda dövme var diye askerlik şubeleri ya da başkanlıkları tarafından farklı bir muameleye tutulmayacaksınız.

Dövme Sildirme İşlemi

Dövme sildirme işlemi tamamen size kalmış bir durumdur. Çünkü böyle bir zorunluluk olmadığı için askere bu şekilde de gidebilirsiniz. Kaynağına güvenmediğiniz her türlü bilgiyi asker şubelerini arayarak doğrulayabilirsiniz. Askerlik işlemleri hakkında aklınıza takılanları, doğrudan operatöre bağlanarak sorabilirsiniz.

Askerde Dövme Sorun Olur mu? Dövme Subay Astsubay Uzman Olmaya Engel mi?

Askere çağırılan adayların dövmeli olması veya dövme yaptıracak olmaları nedeniyle bu konu son zamanlarda merak konusu haline geldi. Askerde dövme sorun olur mu? Silme işlemleri gerçekleştirilir mi gibi birçok soru yoğunluğu yaşanıyor. Fakat bu konu üzerine yoğun tartışmalar olsa da askerde dövme herhangi bir sorun yaşatmıyor. Bu çağda birçok gencin dövmesi bulunduğu için personel temini konusunda yaşanan sıkıntılara nedeniyle 2016 yılında yapılan bir çalışma ile bu madde esnetildi.

Yeni düzenleme ile sıcak günlerin başlamasıyla yaz elbisesi giyildiğinde vücutta görünen bölgelerde 20 cm kareden büyük iz bulunmamalıdır. Ve görünmeyen yerlerde ise 50 cm kareden büyük dövme , yara ve iz bulunmamalıdır. Aynı zamanda bir siyasi, dini, şiddet içeren ideolojik iz dövme veya belirtilmeyen dikkat çekici şeyler bulunmamalıdır.Bedelli Askerlik Grubumuza katılmayın unutmayın! Bedelli Askerlik Facebook Grubu

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.